Ваш кошик пустий!

Видано нову карту "Гринявські та Чивчинські гори"

На початку 2016 року маємо намір порадувати прихильників активного відпочинку відкритими новими територіями!
 
Новинку - карту “Гринявські та Чивчинські гори” планували видати ще у першій половині вересня 2015 р., але затримки з доставкою картографічного паперу зі Швеції насправді тільки допомогли нам зробити її кращою! В цьому випадку мабуть варто подякувати всім, хто сприяв цій затримці :)
 
 
 
Дослідження терену для нової карти розпочалось в січні-березні 2014 року, коли було уточнено можливість перебігу Східно-Карпатського туристичного шляху по Гринявських горах від села Пробійнівка до присілка Перкалаб. Влітку того ж року було проведене знакування маршрутів за сприяння МЗС Чеської Республіки. Інформація про їх перебіг подавалась раніше. Деякі маршрути намагались створити на своїй території працівники Верховинського національного парку, але на карті показано тільки один з них, тому що маркування на інших не відповідає вимогам стандартів. Про існування даних маршрутів туриста інформуватимуть поодинокі знаки біло-жовтого кольору та інформаційні таблички на дерев’яних тичках.

Звертаємо вашу увагу на маркований в 2006 році біло-жовтою маркою маршрут від Верховини під гору Синиця (1185 м)Дане маркування вимагає поправки, але існуючі знаки дають можливість вийти в даний район та оглянути скельний коридор Довбушанка. Дана назва є дискусійною з точки зору місцевих краєзнавців, але вона, на наш погляд, є найбільш зрозумілою для мандрівників. На карті ми також вказали і місцеву назву - Довбушеві Комори.

Тема назв виявилась неоднозначною саме в карті "Гринявські та Чивчинські гори", тому що гуцули мають власну своєрідну вимову, яку часом складно відобразити українським правописом smiley. Тому прийшлось шукати якісь внутрішні компроміси і пристосовувати назви для їх розуміння середньостатичним українцем. Але ми готові до подальших дискусій на цю тему. 
 
Звичайно найскладнішою в цьому плані є назва однієї із значимих гір на кордоні з Румунією - Hnitesa, Ichniadassa, Chnetessa, Chnetesa, Hnetysa, Ihnatessa, Hnietessa, Hnetiessa, Hniatiasa, Hnatiasa, Hniatysia, Ihniatiesa, Hnitiasa, Hniteza, Hniatasa, Hnitasia, Hnatasia, Hnitessa, Hnatiesia, Hnytesa, Hnytese, Initeasa, Ignˇateasa, Hnatasya, Hniatiasa Mare. Ці назви навів поляк JERZY MONTUSIEWICZ в журналі Plaj №42 за весну 2011 року. Його колега JERZY WARAKOMSKI в цьому ж номері розширює пошуки і знаходить аж 36 варіантів цієї назви. Він подає їх в таблиці по роках, коли ця назва була вперше згадана у всіх доступних йому джерелах інформації і дає посилання на джерело. Але по факту від місцевих гуцулів ми почули слово Гнєтєса (Hnietiesa) – отаким складним буває вибір! 

Більшість мандрівників намагається виїхати в малодоступні райони Білого та Чорного Черемошу, але ми рекомендуємо також звернути увагу на густозаселені гуцульські передгір’я. Вистачить одного разу виїхати до Рикалівки та піднятись на гору Маґура (1116 м) щоб захотіти побачити це все ще не один раз.

Під час досліджень карти "Гринявські та Чивчинські гори" в терені було пройдено щонайменше 1000 км доріг та стежок і подано на карту більше як 800 км gps-треків.

Тільки в 2015 році в райони, охоплені картою, було здійснено 8 виїздів. Але кожне нове видання має допустимий бюджет витрат і тому дослідження терену для даної карти будуть продовженні і подані в наступних виданнях.
 

Карта "Гринявські та Чивчинські гори" вже в нашому інтернет-магазині!

 
Вдалих подорожей з нашими картами!
Далі буде...wink
 
 

Мы на Facebook